Turoversigt

SOMMER- OG EFTERÅRSPROGRAM 2018 – LOKALAFDELINGEN SJÆLLAND

Søndag 17. juni: Hareskoven

Søndag 1. juli: Ørholm og Ravnholm

Søndag 8. juli: Kantarelgilde ved Grønnekilde i Gribskov

Søndag 15. juli: Hareskoven

Søndag 22. juli: Gribskov, Kagerup

Søndag 29. juli: Harager Hegn

Søndag 12. august: Klosterris Hegn

Onsdag 15. august: Lolland

Lørdag 18. august: Nyrup Hegn

Søndag 19. august: Hareskoven

Fredag 24. – søndag 26. august: Weekend Ringsted

Lørdag 25. august: Fotokursus, Fiskebæk Naturskole

Søndag 26. august: Jægerspris Nordskov

Mandag 27. august: Mandagsaften, kursusstart

Mandag 3. september: Mandagsaften

Lørdag 8. september: Ulkerup Skov

Lørdag 8. september: Ganløse Ore

Søndag 9. september: Svampefest ved Hvidekilde, Gribskov

Mandag 10. september: Mandagsaften, tema mælkehatte.

Fredag 14. september: Gribskov Mårum, indsamlingstur til udstilling

Lørdag 15. september: Hejede Overdrev v. Hvalsø

Søndag 16. september: Svampeudstilling, Fiskebæk Naturskole

Søndag 16. september: Hareskoven

Mandag 17. september: Mandagsaften, tema champignoner og parasolhatte

Lørdag 22. september: Knudshoved v. Vordingborg

Søndag 23. september: Hannenov Skoven, Falster

Søndag 23. september: Nekselø

Mandag 24. september: Mandagsaften, tema vokshatte

Lørdag 29. september: Ganløse Ore

Lørdag 29. september: Danstrup Hegn

Søndag 30. september: Vemmetofte Strandskov

Søndag 30. september: Lille Hareskov

Mandag 1. oktober: Mandagsaften, tema slørhatte

Lørdag 6. oktober: Rudeskov

Søndag 7. oktober, Bidstrupskovene, Hejede

Søndag 7. oktober: Farum Lillevang

Mandag 8. oktober: Mandagsaften, tema kernesvampe

Lørdag 13. oktober: Gribskov, Nødebo

Søndag 14. oktober: Hareskoven

Mandag 15. oktober: Mandagsaften

Lørdag 20. oktober: Ulkerup skov

Søndag 21. oktober: Nederskoven, Tølløse

Mandag 22. oktober: Mandagsaften, tema svampe på bøgeved i Gribskov

Lørdag 27. oktober: Liseleje Plantage og Melby Overdrev

Søndag 28. oktober: Jægersborg Dyrehave

Mandag 29. oktober: Mandagsaften, tema barksvampe

Søndag 4. november: Tisvilde Hegn

Mandag 5. oktober: Generalforsamling i lokalafdelingen

Lørdag 10. oktober: Vestskoven v. Albertslund

Lørdag 17. november: Hornbæk Plantage

Søndag 18. november: Hareskoven

Søndag 16. december: Hareskoven

Lørdag 29. december: Søllerød Kirkeskov og Rygård Overdrev

Mandag 7. januar: Nytårsmøde m. fotokonkurrence

Søndag 20. januar: Hareskoven